Neden Biz?

Neden biz?

 

Kurucu müdürümüz Cahit Uluğ, ODTÜ İngilizce Öğretmenliği mezunu olup alanında Cambridge ve Bilkent üniversitelerinden yüksek lisans yapmış ve Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili Meslek Yüksek Okulu'nda 9 yıl boyunca çalıştıktan sonra üniversiteden ayrılmış ve drama temelli 'yaparak öğrenme' felsefesi çerçevesinde yabancı dil derslerin verileceği Dinamik Yabancı Dil Merkezi'ni kurmuşlardır.
Eryaman'da bulunan dil merkezimiz, dil öğrenmenin iyice değer kazandığı günümüzde, başta İngilizce olmak üzere yaygın bir şekilde kullanılan Almanca, Fransızca ve Rusça gibi dilleri % 100 uygulamalı bir şekilde öğretmeyi hedeflemektedir.
Dil bilgisinin amaç değil de araç olarak görüldüğü dil merkezimizde öğrencilere gerekli olan dil bilgisi kuralları verildikten sonra günlük yaşantıya ilişkin gerçekçi ortamlar oluşturularak kursiyerlerin öğrenmiş oldukları yapı ve kelimeleri kullanmalarına olanak sağlanır.
Hedefimiz sadece Eryaman'da değil Ankara bölgesinin en iyi dil kurslarının arasında yer almaktır.

Detaylı bilgi ve kayıt için:(0312) 280 44 50

 

Sunduğumuz Olanaklar

Etkileşimli Konuşma Grupları

Konuşma becerilerinizi geliştirmek için Ücretsiz Konuşma Grupları

Esnek Ders Saatleri

Her yaş grubu için esnek ders saatleri

Ek Materyaller

Multimedya ve yazılı zengin dil öğrenim materyalleri paylaşımı

Dil Sınavlarına Hazırlık Merkezi

TOEFL, IELTS, YDS ve Üniversite Hazırlık Atlama (COPE, CPE) Sınavlarına Hazırlık

DİLİ YAŞAYARAK ÖĞRENİN

“Dil sadece o dile ait dil bilgisi kurallarını öğrenmekle öğrenilmez. O dilde iletişim kurabilmeniz için 4 temel beceri olan okuma, dinleme, yazma ve konuşma alanlarında da kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir.”

 

Temel Dil Becerisi

Kitap okumak sadece kelime dağarcığınızın zenginleşmesini sağlamaz aynı zamanda öğrenmekte olduğunuz dilin düşünce yapısını da çözümleyerek o dilde daha rahat iletişim kurmanızı kolaylaştırır. Düzenli bir şekilde kitap okumanın öneminin farkında olan dil kursumuz, kitaplığında ödünç alabileceğiniz farklı seviyelerde kitaplar bulundurmakta.

Öğrenmekte olduğunuz yabancı dilde cümle bazında bile olsa bir şeyler yazmak öğrendiğiniz kelime ve dil bilgisi kurallarının pekişmesini sağlar. İleri düzeyde olan kişilerin ise günlük tutması ve kısa denemeler yazması tavsiye edilir.

Yabancı bir öğrenirken dinleme yapmadan o dili tam olarak öğrenmek mümkün değildir. Dinleme yapmak hem kelimelerin doğru telafuzunu öğrenmenizi sağlar hem de konuşmanızı kolaylaştırır. Dinamik Dil Merkezi, Genel İngilizce derslerinde yoğun bir şekilde dinleme yaptırmakla birlikte online erişim sağlayabileceğiniz kaynakları da web sitesinde kullanımınıza sunmaktadır.

Bir dilde sözlü iletişim kurmadan o dili biliyor sayılmazsınız. Aynı şekilde bir dili konuşmaya çalışmadan da o dili öğrenmeniz mümkün olamaz. Yani yabancı bir dili öğrenirken konuşma becerisi en son ortaya çıkacak bir beceri değil, dili öğrenmenize olanak sağlayacak bir faktördür.

Kadromuz

 • İclal T.

  English Teacher & Deutsch Lehrerin

 • Beyza K.

  English Teacher

 • Serhat RENÇBER

  Eğitim Danışmanı

 • Cahit ULUĞ

    Kurucu Müdürümüz Cahit Uluğ, 2000 yılında ODTÜ İngilizce Öğretmenliği'nden Şeref derecesiyle mezun olduktan sonra 7…

 • Yeşim ULUĞ

    Yeşim Yıldızel Uluğ 1995 yılında Uşak Anadolu Öğretmen Lisesi'nden mezun olduktan sonra ODTÜ İngilizce…