Erken İngilizce

Detaylı bilgi ve kayıt için:(0312) 280 44 50

Cambridge Sınavları için Geri Sayım:)

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte çocukların dış dünyayla temasları iyice artmış olup, onların dünya dili olarak kabul edilen İngilizceyi daha erken bir yaşta öğrenmeleri bir ihtiyaç haline gelmiştir. Çünkü gerek teknolojik aletlerin kullanımında, gerekse izledikleri çizgi filmlerde çok miktarda İngilizce kelime kullanımı söz konusu olup bu dilin eksikliği çocukların kendilerini yetersiz hissetmelerine neden olmaktadır. Bu durum da doğal olarak İngilizce öğrenimini zorunlu kılmaktadır.
Erken İngilizce, 05-14 yaş arası çocukların konuşarak, şarkı söyleyerek ve drama çalışmaları yaparak İngilizce öğrendikleri bir dil programıdır. Çocukların okula başlamadan İngilizce öğrenmeye başlamaları ve bu çalışmaları en az belli bir seviyenin üstüne çıkana kadar devam ettirmeleri bu dili daha kalıcı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.
Eryaman'da bulunan yabancı dil kursumuzda, 05 yaşından itibaren İngilizce dil eğitimi uygulamalı bir şekilde verilmekte olup, çocukların İngilizceyi doğal ortamında eğlenerek ve konuşarak öğrenmeleri sağlanmaktadır. Bu programa başlamak için hiçbir şekilde çocukların okuma ve yazma bilmeleri gerekmemekte çünkü dersler görsel ve işitsel metotlarla işlenmektedir.

Eryaman'da 05 Yaş Üstü İngilizce

Dünya genelinde insanların en az %50'si birden fazla dilde iletişim kurabiliyor. İngilizce dünya nüfusunun %25'i tarafından konuşuluyor! 7 yaşından küçük çocuğunuz varsa bu yazıyı okumaya devam edin:)

Neden İngilizce?

Uluslararası ticaret, eğitim, bilim, politika ve iletişim dili olması İngilizceyi dünya dili haline getirmiştir. Artık İngilizce konuşmak bir ayrıcalık değil, zorunluluk haline gelmiştir.

İngilizce Öğrenmeye Neden Erken Yaşta Başlamalı?

Çocukların yeni bilgileri "sünger" gibi çektiklerini daha önce duymuşsunuzdur. Bu durum bazen- çocuğun argo bir kelimeyi kapması gibi- olumsuz olabilir. Ancak söz konusu yeni bir beceri öğrenmek olduğunda büyük bir avantaj haline geliyor.

Yapılan bilimsel çalışmalar erken yaşta İngilizce öğrenmeye başlamanın özellikle doğru telaffuz ve vurguyla konuşabilmek açısından çok etkili olduğunu ortaya koymuştur. Bu çalışmalar aynı zamanda yaş ilerledikçe öğrenmenin yavaşladığını ve ergenlikten sonra yabancı dil öğrenmenin iyice zorlaştığını tespit etmiştir. Bu yüzden çocuğunuz ne kadar erken İngilizce veya başka bir yabancı dil öğrenmeye başlarsa o kadar etkili olur.

 

İngilizce Öğrenmeye Başlamak İçin İdeal Yaş Nedir?

Bildiğiniz gibi, çocuklar ilk yıllarında pek çok şey öğrenirler. Bir anlamda öğrenme becerileri en üst düzeydedir çünkü sorgulamadan öğreniyorlar ve zihinsel kapasiteleri yüksektir. Bir çocuğun okul öncesi yılları yeni beceriler edinmesi açısından çok önemlidir. Bu nedenle 3 veya 4 yaş yabancı bir dil öğrenmeye başlamaları için idealdir çünkü bu yaşlarda İngilizceyi sorgulamadan sadece keyif alarak öğrenirler, tıpkı kendi anadillerini öğrendikleri gibi.

SONUÇ:

Tüm bunların bilincinde olduğumuz için 5 & 6 yaş grupları için okuma ve yazma gerektirmeyen görsel ve işitsel metotlara dayalı özel gruplar oluşturulmuştur. Siz de çocuğunuza bir iyilik yapın ve İngilizce öğrenmesini sağlayın.